KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Färgetsning 12476289
nr 1247 6289
Hasse Lindroth
(f. 1938), Sverige
Färgetsning, Signerad, daterad -97, Rue de Avron. Motivet: 25,5x16,5 cm
Hasse Lindroth, född 1938 i Stockholm, svensk målare och grafiker.
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
måndag 8 april 2019
kl 18:36:31
300 kr
450 kr
Hasse Lindroth
Läs mer om Hasse Lindroth